71 V. Moreno PES 2010
| Name | V. Moreno |
|---|---|
| ID | 39506 |
| Nationality | Spain |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
68
Defence
81
Body Balance
78
Stamina
72
Top Speed
71
Acceleration
78
Response
70
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
74
Shot Power
62
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
58
Swerve
80
Header
78
Jump
72
Technique
65
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | V. Moreno |
|---|---|
| ID | 39506 |
| Nationality | Spain |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 6 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
