71 Vallaurio PES 2010
| Name | Vallaurio |
|---|---|
| ID | 37014 |
| Nationality | Monaco |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
67
Defence
77
Body Balance
58
Stamina
65
Top Speed
66
Acceleration
79
Response
63
Agility
52
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
55
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
76
Shot Power
43
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
45
Header
75
Jump
51
Technique
59
Aggression
63
Mentality
75
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Vallaurio |
|---|---|
| ID | 37014 |
| Nationality | Monaco |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players