68 Valtoric PES 2008
| Name | Valtoric |
|---|---|
| ID | 66689 |
| Real ID | 1153 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 86kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
72
Defence
85
Body Balance
70
Stamina
79
Top Speed
68
Acceleration
68
Response
68
Agility
71
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
83
Shot Power
60
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
65
Swerve
76
Header
74
Jump
70
Technique
63
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Centre
| Name | Valtoric |
|---|---|
| ID | 66689 |
| Real ID | 1153 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 86kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
