70 van de Liisen PES 2010
| Name | van de Liisen |
|---|---|
| ID | 53459 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Johachnaard V.V. |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
73
Defence
82
Body Balance
79
Stamina
74
Top Speed
67
Acceleration
62
Response
69
Agility
73
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
72
Shot Power
63
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
50
Swerve
72
Header
74
Jump
70
Technique
55
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S10 DF Leader
- Centre
| Name | van de Liisen |
|---|---|
| ID | 53459 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Johachnaard V.V. |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 2 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
