59 van der Meer PES 2010
| Name | van der Meer |
|---|---|
| ID | 50094 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 168cm |
| Weight | 64kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
36
Defence
71
Body Balance
61
Stamina
79
Top Speed
79
Acceleration
68
Response
83
Agility
74
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
57
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
65
Shot Power
72
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
68
Swerve
66
Header
74
Jump
67
Technique
83
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
57
Team Work
5
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | van der Meer |
|---|---|
| ID | 50094 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 168cm |
| Weight | 64kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players