66 van der Sloot PES 2008
| Name | van der Sloot |
|---|---|
| ID | 36976 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
48
Defence
82
Body Balance
71
Stamina
75
Top Speed
68
Acceleration
74
Response
70
Agility
78
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
76
Shot Power
68
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
60
Swerve
64
Header
77
Jump
76
Technique
71
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | van der Sloot |
|---|---|
| ID | 36976 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
