62 van Mourik PES 2008
| Name | van Mourik |
|---|---|
| ID | 35051 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
54
Defence
70
Body Balance
79
Stamina
74
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
74
Shot Power
66
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
65
Swerve
64
Header
72
Jump
74
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | van Mourik |
|---|---|
| ID | 35051 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 26 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
