65 Vanczak PES 2010
| Name | Vanczak |
|---|---|
| Full Name | Vilmos Vanczák |
| ID | 33062 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Free Agent |
| National Team | Hungary |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
74
Defence
85
Body Balance
78
Stamina
75
Top Speed
65
Acceleration
72
Response
63
Agility
68
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
77
Shot Power
56
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
50
Swerve
79
Header
75
Jump
66
Technique
70
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Vanczak |
|---|---|
| Full Name | Vilmos Vanczák |
| ID | 33062 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Free Agent |
| National Team | Hungary |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
