70 Vanhamel PES 2009
| Name | Vanhamel |
|---|---|
| Full Name | Mike Vanhamel |
| ID | 38217 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
68
Defence
76
Body Balance
58
Stamina
62
Top Speed
60
Acceleration
79
Response
66
Agility
52
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
57
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
75
Shot Power
40
Shot Technique
44
Free Kick Accuracy
41
Swerve
42
Header
70
Jump
45
Technique
60
Aggression
64
Mentality
73
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Vanhamel |
|---|---|
| Full Name | Mike Vanhamel |
| ID | 38217 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
