61 Vanusilan PES 2009
| Name | Vanusilan |
|---|---|
| ID | 103342 |
| Real ID | 37806 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
41
Defence
68
Body Balance
75
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
69
Response
72
Agility
76
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
73
Shot Power
63
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
73
Swerve
64
Header
68
Jump
78
Technique
67
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Vanusilan |
|---|---|
| ID | 103342 |
| Real ID | 37806 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
