80 Vargas PES 2009
| Name | Vargas |
|---|---|
| Full Name | Juan Manuel Vargas |
| ID | 9611 |
| Nationality | Peru |
| Club | ACF Fiorentina |
| National Team | Peru |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
51
Defence
82
Body Balance
85
Stamina
83
Top Speed
80
Acceleration
76
Response
78
Agility
82
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
85
Shot Power
71
Shot Technique
81
Free Kick Accuracy
82
Swerve
71
Header
78
Jump
77
Technique
82
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Vargas |
|---|---|
| Full Name | Juan Manuel Vargas |
| ID | 9611 |
| Nationality | Peru |
| Club | ACF Fiorentina |
| National Team | Peru |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

