73 Vargo Ivalev PES 2008
| Name | Vargo Ivalev |
|---|---|
| ID | 98400 |
| Real ID | 32864 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bulgaria |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
73
Defence
80
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
74
Acceleration
74
Response
71
Agility
69
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
78
Shot Power
59
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
55
Swerve
77
Header
82
Jump
67
Technique
63
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Vargo Ivalev |
|---|---|
| ID | 98400 |
| Real ID | 32864 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bulgaria |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
