69 Varka PES 2008
| Name | Varka |
|---|---|
| ID | 68222 |
| Real ID | 2686 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 93kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
82
Defence
89
Body Balance
66
Stamina
74
Top Speed
65
Acceleration
73
Response
63
Agility
66
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
87
Shot Power
60
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
60
Swerve
82
Header
67
Jump
70
Technique
61
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Sliding Tackle
- Defensive Control
| Name | Varka |
|---|---|
| ID | 68222 |
| Real ID | 2686 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 93kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
