78 Vasio PES 2009
| Name | Vasio |
|---|---|
| ID | 67518 |
| Real ID | 1982 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 1409 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
46
Defence
73
Body Balance
74
Stamina
75
Top Speed
78
Acceleration
77
Response
85
Agility
84
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
82
Shot Power
75
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
81
Swerve
66
Header
72
Jump
86
Technique
83
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Shooting from Distance
- Outside of the Boot
| Name | Vasio |
|---|---|
| ID | 67518 |
| Real ID | 1982 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 1409 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players