72 Vasko PES 2010
| Name | Vasko |
|---|---|
| ID | 37832 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
48
Attack
70
Defence
86
Body Balance
76
Stamina
73
Top Speed
67
Acceleration
73
Response
66
Agility
68
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
74
Shot Power
58
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
54
Swerve
77
Header
76
Jump
66
Technique
62
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Vasko |
|---|---|
| ID | 37832 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 85kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players