68 Vassinyev PES 2010
| Name | Vassinyev |
|---|---|
| ID | 54107 |
| Nationality | Russia |
| Club | Alashergokh F.C. |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
57
Defence
75
Body Balance
79
Stamina
68
Top Speed
68
Acceleration
72
Response
71
Agility
73
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
73
Shot Power
63
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
65
Swerve
69
Header
71
Jump
76
Technique
62
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
1
Condition
Skills
- S02 Passer
- S08 Slide Tackle
- Centre
| Name | Vassinyev |
|---|---|
| ID | 54107 |
| Nationality | Russia |
| Club | Alashergokh F.C. |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
