74 Vayengoddo PES 2010
| Name | Vayengoddo |
|---|---|
| ID | 96781 |
| Real ID | 31245 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
96
Defence
88
Body Balance
82
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
80
Response
74
Agility
65
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
59
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
85
Shot Power
64
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
69
Swerve
87
Header
84
Jump
75
Technique
62
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
88
Team Work
8
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Vayengoddo |
|---|---|
| ID | 96781 |
| Real ID | 31245 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players