69 Veenboer PES 2008
| Name | Veenboer |
|---|---|
| ID | 36952 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
67
Defence
77
Body Balance
63
Stamina
60
Top Speed
66
Acceleration
78
Response
63
Agility
55
Dribble Accuracy
54
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
77
Shot Power
48
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
45
Swerve
45
Header
75
Jump
50
Technique
65
Aggression
64
Mentality
73
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Veenboer |
|---|---|
| ID | 36952 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 35 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
