65 Viatri PES 2009
| Name | Viatri |
|---|---|
| Full Name | Lucas Viatri |
| ID | 38292 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
33
Defence
78
Body Balance
72
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
75
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
73
Shot Power
77
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
72
Header
75
Jump
75
Technique
86
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Viatri |
|---|---|
| Full Name | Lucas Viatri |
| ID | 38292 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
