66 Víctor PES 2008
| Name | Víctor |
|---|---|
| Full Name | Víctor Casadesús |
| ID | 31043 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mallorca |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
44
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
76
Response
77
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
74
Shot Power
74
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
65
Swerve
67
Header
74
Jump
74
Technique
80
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Víctor |
|---|---|
| Full Name | Víctor Casadesús |
| ID | 31043 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mallorca |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
