68 Vidal PES 2008
| Name | Vidal |
|---|---|
| Full Name | Arturo Vidal |
| ID | 36714 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
66
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
83
Top Speed
77
Acceleration
80
Response
78
Agility
77
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
82
Shot Power
72
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
62
Swerve
75
Header
80
Jump
75
Technique
66
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Vidal |
|---|---|
| Full Name | Arturo Vidal |
| ID | 36714 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
