72 Vidal PES 2010
| Name | Vidal |
|---|---|
| Full Name | Marc Vidal |
| ID | 40988 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 33 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
69
Defence
78
Body Balance
67
Stamina
64
Top Speed
67
Acceleration
80
Response
69
Agility
57
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
52
Long Pass Speed
46
Shot Accuracy
76
Shot Power
45
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
48
Swerve
47
Header
77
Jump
64
Technique
58
Aggression
65
Mentality
74
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Vidal |
|---|---|
| Full Name | Marc Vidal |
| ID | 40988 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 33 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
