72 Vidangossy PES 2008
| Name | Vidangossy |
|---|---|
| ID | 36720 |
| Nationality | Chile |
| Club | UD Almería |
| National Team | Chile |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
36
Defence
66
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
79
Acceleration
72
Response
82
Agility
83
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
75
Shot Power
72
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
74
Swerve
60
Header
72
Jump
84
Technique
76
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
| Name | Vidangossy |
|---|---|
| ID | 36720 |
| Nationality | Chile |
| Club | UD Almería |
| National Team | Chile |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

