69 Vidarsson PES 2008
| Name | Vidarsson |
|---|---|
| ID | 33854 |
| Nationality | Iceland |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 177cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
65
Defence
78
Body Balance
74
Stamina
81
Top Speed
73
Acceleration
76
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
76
Shot Power
71
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
70
Swerve
65
Header
76
Jump
75
Technique
72
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Vidarsson |
|---|---|
| ID | 33854 |
| Nationality | Iceland |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 177cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
