82 Vieira PES 2010
| Name | Vieira |
|---|---|
| ID | 880 |
| Nationality | France |
| Club | Man Blue |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
74
Defence
86
Body Balance
83
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
76
Response
71
Agility
83
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
79
Shot Power
67
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
68
Swerve
76
Header
78
Jump
84
Technique
67
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
4
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S08 Slide Tackle
| Name | Vieira |
|---|---|
| ID | 880 |
| Nationality | France |
| Club | Man Blue |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
