67 Villanueva PES 2008
| Name | Villanueva |
|---|---|
| ID | 35438 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
43
Defence
66
Body Balance
73
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
78
Agility
82
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
72
Shot Power
70
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
82
Swerve
62
Header
68
Jump
82
Technique
69
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Villanueva |
|---|---|
| ID | 35438 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
