72 Vilnsa PES 2009
| Name | Vilnsa |
|---|---|
| ID | 95710 |
| Real ID | 30174 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
67
Defence
78
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
70
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
83
Shot Power
63
Shot Technique
81
Free Kick Accuracy
76
Swerve
69
Header
75
Jump
73
Technique
62
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Vilnsa |
|---|---|
| ID | 95710 |
| Real ID | 30174 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
