59 Vincent PES 2009
| Name | Vincent |
|---|---|
| ID | 38622 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
35
Defence
68
Body Balance
73
Stamina
79
Top Speed
78
Acceleration
77
Response
75
Agility
71
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
71
Shot Power
70
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
70
Header
74
Jump
70
Technique
75
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Vincent |
|---|---|
| ID | 38622 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 15 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
