71 Viqueira PES 2008
| Name | Viqueira |
|---|---|
| ID | 8367 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
68
Defence
81
Body Balance
73
Stamina
78
Top Speed
71
Acceleration
74
Response
68
Agility
73
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
83
Shot Power
69
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
78
Swerve
70
Header
68
Jump
76
Technique
68
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- Passing
| Name | Viqueira |
|---|---|
| ID | 8367 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
