74 Vitale PES 2009
| Name | Vitale |
|---|---|
| Full Name | Luigi Vitale |
| ID | 38380 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S.C. Napoli |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
66
Defence
75
Body Balance
82
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
73
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
76
Shot Power
62
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
75
Swerve
70
Header
75
Jump
73
Technique
64
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Vitale |
|---|---|
| Full Name | Luigi Vitale |
| ID | 38380 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S.C. Napoli |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
