75 Viteri PES 2008
| Name | Viteri |
|---|---|
| ID | 36722 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
80
Body Balance
71
Stamina
61
Top Speed
69
Acceleration
85
Response
70
Agility
52
Dribble Accuracy
48
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
45
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
38
Shot Accuracy
78
Shot Power
36
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
41
Swerve
40
Header
79
Jump
51
Technique
58
Aggression
69
Mentality
76
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Viteri |
|---|---|
| ID | 36722 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
