67 Vitsenets PES 2010
| Name | Vitsenets |
|---|---|
| ID | 40851 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 90 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
55
Defence
77
Body Balance
82
Stamina
80
Top Speed
77
Acceleration
75
Response
74
Agility
76
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
77
Shot Power
72
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
68
Swerve
75
Header
75
Jump
75
Technique
72
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Vitsenets |
|---|---|
| ID | 40851 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 90 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
