71 Vivian PES 2008
| Name | Vivian |
|---|---|
| Full Name | Mathéus Vivian |
| ID | 35018 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
74
Defence
83
Body Balance
72
Stamina
80
Top Speed
69
Acceleration
70
Response
66
Agility
66
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
77
Shot Power
62
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
57
Swerve
80
Header
74
Jump
70
Technique
60
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Vivian |
|---|---|
| Full Name | Mathéus Vivian |
| ID | 35018 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 12 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players