71 Vleminckx PES 2010
| Name | Vleminckx |
|---|---|
| ID | 40063 |
| Nationality | Belgium |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
38
Defence
83
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
79
Shot Power
76
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
79
Header
77
Jump
73
Technique
84
Aggression
88
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition
Skills
- Scoring
| Name | Vleminckx |
|---|---|
| ID | 40063 |
| Nationality | Belgium |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
