73 Volkan Y. PES 2008
| Name | Volkan Y. |
|---|---|
| ID | 36839 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 74 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
67
Defence
80
Body Balance
77
Stamina
82
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
77
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
68
Header
72
Jump
75
Technique
64
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Volkan Y. |
|---|---|
| ID | 36839 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 74 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
