82 Von Telton PES 2008
| Name | Von Telton |
|---|---|
| ID | 67917 |
| Real ID | 2381 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
70
Defence
74
Body Balance
84
Stamina
84
Top Speed
82
Acceleration
74
Response
77
Agility
81
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
88
Shot Power
74
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
53
Swerve
64
Header
79
Jump
76
Technique
77
Aggression
83
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
8
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Covering
| Name | Von Telton |
|---|---|
| ID | 67917 |
| Real ID | 2381 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
