79 Vonk PES 2009
| Name | Vonk |
|---|---|
| ID | 1511 |
| Nationality | South Africa |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 38 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 196cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
83
Defence
86
Body Balance
58
Stamina
58
Top Speed
60
Acceleration
82
Response
62
Agility
49
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
50
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
82
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
41
Swerve
43
Header
72
Jump
42
Technique
65
Aggression
72
Mentality
86
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Vonk |
|---|---|
| ID | 1511 |
| Nationality | South Africa |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 38 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 196cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 24 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
