66 Vorm PES 2010
| Name | Vorm |
|---|---|
| ID | 40449 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
30
Defence
83
Body Balance
72
Stamina
77
Top Speed
74
Acceleration
68
Response
72
Agility
70
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
79
Shot Power
72
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
40
Swerve
77
Header
77
Jump
72
Technique
88
Aggression
55
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Vorm |
|---|---|
| ID | 40449 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
