79 Vorobei PES 2009
| Name | Vorobei |
|---|---|
| ID | 1367 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
45
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
84
Top Speed
87
Acceleration
80
Response
81
Agility
76
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
84
Shot Power
87
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
70
Swerve
77
Header
82
Jump
82
Technique
80
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Post Player
| Name | Vorobei |
|---|---|
| ID | 1367 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
