76 Voronin PES 2010
| Name | Voronin |
|---|---|
| ID | 4617 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
50
Defence
72
Body Balance
85
Stamina
79
Top Speed
84
Acceleration
78
Response
84
Agility
82
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
81
Shot Power
83
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
75
Swerve
70
Header
80
Jump
83
Technique
85
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S21 Super Sub
- Side
| Name | Voronin |
|---|---|
| ID | 4617 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players