83 Vunenklma PES 2008
| Name | Vunenklma |
|---|---|
| ID | 67921 |
| Real ID | 2385 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
60
Defence
66
Body Balance
83
Stamina
83
Top Speed
85
Acceleration
76
Response
88
Agility
88
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
78
Swerve
61
Header
66
Jump
85
Technique
82
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
| Name | Vunenklma |
|---|---|
| ID | 67921 |
| Real ID | 2385 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 68kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
