66 Walker PES 2009
| Name | Walker |
|---|---|
| ID | 33263 |
| Nationality | England |
| Club | Teesside |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 41 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
66
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
70
Response
74
Agility
74
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
73
Shot Power
61
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
62
Header
71
Jump
75
Technique
63
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Walker |
|---|---|
| ID | 33263 |
| Nationality | England |
| Club | Teesside |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 41 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
