74 Walkers PES 2010
| Name | Walkers |
|---|---|
| ID | 106566 |
| Real ID | 41030 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
70
Defence
73
Body Balance
80
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
75
Response
74
Agility
77
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
87
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
87
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
77
Shot Power
72
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
77
Swerve
70
Header
70
Jump
82
Technique
72
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
7
Condition
Skills
- S02 Passer
- P08 Pinpoint Pass
- Playmaking
- Centre
| Name | Walkers |
|---|---|
| ID | 106566 |
| Real ID | 41030 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players