70 Walter Ayovi PES 2010
| Name | Walter Ayovi |
|---|---|
| Full Name | Walter AyovĂ |
| ID | 3889 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
52
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
81
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
76
Agility
82
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
77
Shot Power
65
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
76
Swerve
66
Header
73
Jump
82
Technique
70
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
- Shooting from Distance
| Name | Walter Ayovi |
|---|---|
| Full Name | Walter AyovĂ |
| ID | 3889 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
