69 Wamfor PES 2008
| Name | Wamfor |
|---|---|
| ID | 5079 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
66
Defence
80
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
76
Acceleration
65
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
75
Shot Power
66
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
55
Swerve
70
Header
82
Jump
71
Technique
66
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Wamfor |
|---|---|
| ID | 5079 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
