78 Waquirson PES 2009
| Name | Waquirson |
|---|---|
| ID | 70114 |
| Real ID | 4578 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Romania |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 1409 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
35
Defence
88
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
78
Response
67
Agility
81
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
81
Shot Power
88
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
72
Swerve
84
Header
73
Jump
83
Technique
85
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Post Player
- Defensive Positioning
- Centre
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Waquirson |
|---|---|
| ID | 70114 |
| Real ID | 4578 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Romania |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 1409 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
