70 Warjnovich PES 2010
| Name | Warjnovich |
|---|---|
| ID | 53533 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | FC Nortovka |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
70
Defence
76
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
70
Response
69
Agility
70
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
82
Shot Power
79
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
68
Swerve
67
Header
68
Jump
74
Technique
72
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Warjnovich |
|---|---|
| ID | 53533 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | FC Nortovka |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
