64 Weiser PES 2010
| Name | Weiser |
|---|---|
| ID | 40540 |
| Nationality | Germany |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 36 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
61
Defence
72
Body Balance
78
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
72
Shot Power
63
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
66
Swerve
68
Header
72
Jump
75
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Weiser |
|---|---|
| ID | 40540 |
| Nationality | Germany |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 36 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
