69 Welden (V. Weiss) PES 2010
| Name | Welden |
|---|---|
| Real Name | V. Weiss |
| Full Name | Vladimír Weiss |
| ID | 105820 |
| Real ID | 40284 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
43
Defence
68
Body Balance
84
Stamina
83
Top Speed
87
Acceleration
74
Response
86
Agility
77
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
77
Shot Power
63
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
76
Swerve
68
Header
74
Jump
76
Technique
78
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Welden |
|---|---|
| Real Name | V. Weiss |
| Full Name | Vladimír Weiss |
| ID | 105820 |
| Real ID | 40284 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 69kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
