65 Wellenberg PES 2008
| Name | Wellenberg |
|---|---|
| ID | 9168 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | FC Twente |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
65
Defence
78
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
74
Acceleration
70
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
76
Shot Power
63
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
66
Swerve
74
Header
76
Jump
73
Technique
60
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Wellenberg |
|---|---|
| ID | 9168 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | FC Twente |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 22 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
